fb obiekt
monitorowany
camera
zapisz dziecko
do placówki
fb

O nas

Przedszkole  „HIPPEK” to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i zainspirowane przez dzieci. Pragniemy, aby było ono bezpieczne, przyjazne maluszkom zapewniające im kameralne warunki i domową atmosferę. Dlatego dajemy najmłodszym dużo ciepła, cierpliwości i zrozumienia. Uwzględniamy indywidualne potrzeby każdego dziecka.

Zapewniamy opiekę dzieciom z alergiami skórnymi i pokarmowymi, uwzględniając ich szczególne potrzeby.

Pamiętając o fakcie, że okres dzieciństwa jest najistotniejszy w życiu malucha i wpływa na późniejsze, dorosłe życie, wspomagamy rozwój dziecka przez zabawę, zajęcia edukacyjne, plastyczne, oraz muzyczne. Przyjmujemy maluszki już od 2,5 do 6 lat.

Profil przedszkola  inspirowany jest elementami pedagogiki Marii Monressori, ma również charakter muzyczny, dzień wypełniony jest muzyką.

Idąc za Marią Montessori u nas w przedszkolu j każde dziecko pracuje według własnego tempa i możliwości. Wybiera zadania, do których jest już gotowe. Może doskonalić już opanowane umiejętności lub podejmować nowe wyzwania.. Dzieci są zachęcane do doprowadzenia zadań do końca. Dodatkowym atutem jest to, że dzieci przebywają w grupie mieszanej wiekowo (2,5 – 6lat). Dzięki temu wytwarza się naturalne środowisko, takie jak poza przedszkolem.

Młodsze dzieci czerpią inspiracje i uczą się od starszych, a starsze rozwijają naturalne zaangażowanie, opiekuńczość i utrwalają zdobytą już wiedzę. Tak powstaje społeczność, w której dzieci się rozwijają, aktywnie się wspierając i pomagając sobie nawzajem.

W Montessori jedną z kluczowych kwestii jest współpraca opiekunów z domem. Nasi rodzice mają stały kontakt z nauczycielami, opiekunkami i dyrekcją .

Nauczanie metodą Montessori jest aktywne. Odbywa się przez odkrycia dziecka. Dziecko ma możliwość poruszania materiałem. Ręka jest narzędziem umysłu. Dzięki rękom dzieci mogą odrywać świat.

Każde dziecko jest inne, dlatego powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie – czyli przez swoje możliwości i umiejętności – indywidualnych planów rozwojowych. Okres od urodzenia do 6 lat, to okres budowania inteligencji i charakteru dziecka, czyli podstaw.